Під час ремонту житла чи комерційного приміщення питання вартості відіграє велику роль, на рівні з якістю оздоблення та його дизайном. Хочеться отримати оптимальний баланс цих факторів. Все частіше власники вирішують обрати для оформлення перекриття натяжні стелі − ціна з роботою демократична, результат швидкий, є широкий вибір дизайну. Вартість залежить не тільки від фірми, яка встановлюватиме систему. Існує перелік чинників, від яких об’єктивно залежить вартість. До них належить:
- Матеріал полотна. ПВХ-плівка більш доступна, ніж текстильне покриття. Вона практична в експлуатації та відзначається багатою колірною палітрою. Нюанси тільки два – вона підходить тільки для опалюваних приміщень і не піддається перефарбовуванню. Текстильне полотно дорожче. Його можна фарбувати, встановлювати на балконі чи дачі без опалення. Проте текстильні поверхні «не люблять» вологи, не захищають від затоплення.
- Профіль для фіксації. Пластикові варіанти недорогі та надійні, дорожчі алюмінієві аналоги застосовують, коли вимагається підвищена міцність.
- Фактура покриття. Глянцева стеля коштує дорожче, матова й сатинова обійдеться в меншу суму. Треба зважати, що плівка представлена трьома фактурами, а у випадку з тканиною стеля вийде лише матовою.
- Площа приміщення. Чим більша площа, тим більше матеріалу знадобиться. Це стосується не тільки полотна, а й багетів, кріпильних деталей. А отже, і ціна зросте.
- Додаткові елементи. Це можуть бути обводи для труб, декоративні вставки, платформи й термокільця для світильників й т.д.
Окремо варто розглянути ціну за встановлення. Вона визначається з урахуванням обсягу робіт (стандартне одноярусне покриття чи багаторівнева конструкція), особливостей приміщення (велика кількість кутів, нерівні стіни, наявність труб під стелею, висота перекриття понад 3,5 м), та запланованої схеми освітлення (якщо передбачена не тільки одна люстра, а й світлодіодне чи точкове освітлення, ціна буде вища).
Як дізнатися, у скільки обійдеться натяжна конструкція: щоб вписатися у виділений бюджет
Приблизно зорієнтуватися можна, відвідавши сайт компанії, що займається виготовленням та монтажем покриттів. Достатньо переглянути ціни на матеріали та елементи системи, й звернутися за консультацією, вказавши площу стелі та свої побажання щодо її дизайну. Такі консультації зазвичай безплатні – після них клієнт може визначитися, чи підходить йому пропозиція.
Онлайн-калькулятори, які є на деяких сайтах, не дадуть дійсно правильних відповідей. Так, у кожного виробника своя цінова політика, якість матеріалів та надання послуг теж відрізняється, тому краще поспілкуватися безпосередньо зі спеціалістом компанії, з якою розглядається співпраця.
Щодо точного розрахунку, своїми силами зробити це важко. Річ у тому, що навіть якщо власник приміщення достеменно знає, яке полотно та кріпильні деталі будуть застосовуватися, з огляду на проєкт, навряд чи він зможе врахувати складність монтажу стельового оздоблення та додаткові елементи, які часто необхідно використати. Кошторис на натяжні стелі може сформувати тільки майстер, який особисто огляне об’єкт, здійснить заміри приміщення, а тоді створить ескіз майбутньої конструкції. Він візьме до уваги всі складнощі, що можуть виникнути в процесі роботи, правильно підрахує витрати на матеріали, включить у кошторис всі точки освітлення, й додаткові частини системи. Зокрема, це стосується багаторівневих стель або нестандартних схем підсвічування. Лише спеціаліст точно вкаже, скільки коштуватиме втілення задуму замовника.