Твердопаливні котли – один з найбільш популярних видів опалювальної техніки на території нашої країни. Їх унікальні характеристики дозволяють забезпечувати тепловою енергією приміщення різних типів і призначень в холодний період року з мінімальними затратами. Це пояснюється доступністю та низькою вартістю енергоресурсу, що використовується. Адже дрова різних порід можна придбати практично будь якому з регіонів. А завдяки швидкому та досить простому їх відновленню даний вид енергоресурсу можна вважати практично невичерпним.
Однак не всі твердопаливні котли відзначаються також і зручним процесом експлуатації. Таке опалювальне обладнання працює переважно з ручним завантаженням. Це в свою чергу накладає деякі обмеження на користувача. До котла періодично потрібно підходити для додавання нової порції палива. Саме тому, однією з найбільш важливих характеристик сучасних моделей є гарний показник тривалості горіння однієї порції палива. Так деякі котли можуть демонструвати тривалість горіння від 24 до 30 годин. Такі моделі називають котлами тривалого горіння. На сьогоднішній день це один з найпоширеніших видів. Ринок опалювальної техніки наповнений пропозиціями від виробників. Так на сайті https://eccoterm.com.ua/kotli-trivalogo-gorinnya можна переглянути до сотні моделей різноманітних конструкцій та форм виконання. Такий широкий вибір зможе задовольнити навіть найвибагливішого користувача.
Гарна тривалість горіння в твердопаливних котлах досягається шляхом впровадження принципу пошарового спалення енергоресурсу. Він пояснюється досить просто. Котел тривалого горіння має камеру згорання збільшеного розміру. Але паливо, що завантажується в неї не горить все одразу. Горіння підтримується лише в певній частині, в верхньому або в нижньому шарі в залежності від технології, що використовується. Досягається такий ефект також і за рахунок направленої подачі повітря. Для цього в камері згорання установлені спеціальні форсунки чи розподілювачі. Саме контрольований процес спалення енергоресурсу дозволяє розтягнути режим роботи на більш довгий період.
Для регулювання температури теплоносія сучасного котла тривалого горіння використовуються і сучасні елементи керування. Це електронний контролер з можливістю програмного управління режимами роботи. Він керуючись показниками поточної температури теплоносія та температури димових газів регулює оберти нагнітаючого повітря вентилятора. Відповідно до зміни кількості повітря, що подається в камеру згорання регулюється і інтенсивність горіння. Таким чином, енергоресурс використовується ще більш ефективно а якість переробки покращується.
Котли тривалого горіння відзначаються і високими показниками ефективності. Як правило, КПД таких моделей знаходиться на рівні не нижче 80-85 %. Це досягається шляхом встановлення теплообмінника зі значною площею поверхні передачі тепла. В більшості випадків це теплообмінник пластинчатого типу з декількома горизонтальними чи вертикальними каналами, однак можуть зустрічатися і жаротрубні теплообмінники чи теплообмінники комбінованого типу.