Categories: Туризм

Топ-10 норвезьких фьордів, які варто відвідати

Норвегія – це країна, де природа створила унікальні шедеври у вигляді фьордів, захоплюючих своєю красою та масштабом. Ці величні водні шляхи, оточені стрімкими скелями, є одними з найвідоміших символів Скандинавії.

Як досвідчений мандрівник, я мав щастя побувати біля їх берегів і готовий поділитися своїм списком топ-10 норвезьких фьордів, які обов’язково варто відвідати.

1. Гейрангерфйорд

Один з найкрасивіших фьордів світу, Гейрангерфйорд, знаходиться в ЮНЕСКО світовій спадщині. Відомий своїми водоспадами, такими як «Наречена з фатою» та «Сім сестер», цей фьорд пропонує незабутні краєвиди та активний відпочинок на каяках чи круїзних лайнерах.

2. Неройфйорд

Цей вузький і глибокий фьорд є частиною тієї ж світової спадщини ЮНЕСКО, що і Гейрангерфйорд. Неройфйорд вражає своєю мальовничістю і зеленими берегами, що робить його ідеальним місцем для фотографів і природолюбів.

3. Согнефйорд

Найдовший і найглибший фьорд Норвегії, Согнефйорд простягається на 205 кілометрів вглиб країни. Його береги вкриті численними маленькими селами, що пропонують унікальні місцеві товари та чудові можливості для походів.

4. Хардангерфйорд

Відомий своїми фруктовими садами, Хардангерфйорд є чудовим місцем для відвідування в весняну пору, коли дерева в цвіту. Також тут можна спробувати місцевий яблучний сидр, який є визначною особливістю регіону.

5. Люсефйорд

Люсефйорд знаменитий горою Прекестолен, яка приваблює туристів своїм видом на 604 метри над рівнем моря. Сходження на Прекестолен – це обов’язковий пункт для кожного мандрівника.

6. Трольфйорд

Маленький, але дивовижно красивий Трольфйорд знаходиться у північній частині Норвегії. Його часто відвідують на круїзних кораблях, а скелі навколо фьорду ваблять альпіністів.

7. Ліндеснесфйорд

На південному мисі Норвегії, Ліндеснесфйорд відомий своїм маяком, найстарішим у Норвегії, з якого відкриваються вражаючі краєвиди на навколишні води.

8. Ослофйорд

Хоча цей фьорд і менш відомий за інші, він пропонує чудові можливості для водних видів спорту та є портом столиці Норвегії.

9. Лофотенські фьорди

Розташовані у групі островів Лофотени, ці фьорди пропонують вражаючі пейзажі та великі можливості для дайвінгу, риболовлі та спостереження за китами.

10. Фьорд Ланге

Це одне з найкращих місць для спостереження за північним сяйвом у зимовий період, а також для насолоди крижаними пейзажами взимку.

Фьорди Норвегії – це чудова можливість зануритися в красу природи, яку складно знайти де-небудь ще у світі. Кожен з цих десяти фьордів має свою унікальну принаду, яка чекає, щоб ви її відкрили. Плануючи свою наступну подорож, обов’язково включіть ці фантастичні місця у свій маршрут, і ви не пошкодуєте.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також