Categories: Туризм

Топ-5 природних заповідників Болгарії для любителів екотуризму

Болгарія — це не тільки курортне узбережжя Чорного моря та соковиті вина, а й країна, яка може похвалитися багатством природних ландшафтів і заповідних територій. Чисті гірські озера, лісисті схили і різноманіття дикої фауни приваблюють любителів екотуризму з усього світу. Як досвідчений турист, я об’їздив багато куточків Європи, але природні заповідники Болгарії залишають неперевершені враження.

Відкриємо топ-5 місць у Болгарії, які варто відвідати кожному прихильнику природи.

1. Пірінський національний парк

Розташований у Пірінських горах, цей національний парк — справжній рай для трекінгу та альпінізму. Кришталеві озера, високогірні медові та багатий рослинний і тваринний світ роблять його улюбленим місцем для фотографів та натуралістів. Не пропустіть Вихрен, найвищу вершину парку, з якої відкривається чудовий вид на околиці.

2. Національний парк “Центральний Балкан”

Цей парк є частиною величезного гірського хребта, який простягається через центральну Болгарію. Він відомий своїми дібровами, водоспадами та різноманіттям фауни, включно з рідкісними видами, такими як болгарський хутряний жук. Трекінг тут стане незабутньою пригодою для кожного.

3. Рілський національний парк

Рілський парк відомий не тільки своїми пейзажами, а й Рілським монастирем, що є частиною ЮНЕСКО. Високі гірські вершини і глибокі долини, обрамлені сосновими та буковими лісами, створюють ідеальні умови для довгих піших прогулянок.

4. Національний парк “Странджа”

Розташований на південному сході країни, Странджа вражає своїм культурним і біологічним розмаїттям. Це одне з найстаріших гірських утворень в Європі, з унікальними видами рослин та тварин. Екологічні стежки та екскурсії до стародавніх тракійських святилищ — це лише деякі з активностей, які пропонує парк.

5. Вітоша

Вітоша — це унікальне місце, де можна відчути природу зовсім поруч зі столицею Софією. Лісові масиви, альпійські луки та гірські потоки роблять цю місцевість популярною серед мешканців міста. Також тут прокладені маршрути для гірського велосипеду та пішохідних походів.

Болгарія може пишатися не тільки своїми пляжами, але й багатими природними заповідниками, які є ідеальними для екотуризму. Відвідавши будь-який із перелічених заповідників, ви не лише насолодитесь незайманою природою, а й підтримаєте збереження унікальних ландшафтів і видів. Такі місця демонструють, як природа і культура переплітаються, створюючи неперевершені умови для подорожей, про які ви розповідатимете ще довго.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також