Categories: Туризм

Топ-5 мальовничих сільських селищ Болгарії, де можна відчути місцеву культуру

Болгарія — країна з багатою історією та унікальними традиціями, що чекає на відкриття. Подорожуючи за межами великих міст, можна знайти справжні скарби у вигляді мальовничих сільських селищ, де час ніби сповільнюється. Ці місця дозволяють відчути справжній дух Болгарії та зануритись в атмосферу традиційного життя.

Ось п’ять найкращих сільських селищ, які я відвідав і які вражають своєю культурою та красою.

Копривщица

Селище Копривщица славиться своєю добре збереженою архітектурою та історією, що датується XIX століттям. Це місце, де можна побачити типові болгарські будинки з яскравими фасадами і візерунковими дерев’яними різьбленнями. Містечко зіграло ключову роль у болгарській національній визвольній боротьбі, тому тут можна відвідати кілька музеїв, присвячених героям тієї епохи.

Широка Лъка

Широка Лъка відома своїми традиціями в області збереження фольклору та музики. Це одне з тих місць, де болгарська народна музика передається з покоління в покоління. Щорічно тут проходить знаменитий фестиваль кукерів, де місцеві мешканці одягаються в традиційні маски та костюми для прогону злих духів та зустрічі весни.

Боженци

Боженци пропонує відвідувачам занурення у повністю відреставроване селище з дерев’яними будинками та бруківкою. Місце це ідеально підходить для тих, хто хоче відпочити від міського шуму та насолодитися спокоєм. Вулички селища запрошують до прогулянок, а місцеві кафе — до смакування традиційної болгарської кухні.

Златоград

Златоград розташований на південному сході Болгарії та є місцем, де збереглися численні старовинні майстерні. Тут можна не тільки побачити, але й спробувати себе у різноманітних ремеслах — від гончарства до ткацтва. Златоград відомий своїм етнографічним комплексом, який відтворює традиційне життя регіону.

Мелник

Мелник — найменше місто в Болгарії, але його вина відомі на весь світ. Вузькі вулички ведуть до старовинних винних погребів, де можна дегустувати місцеві вина та дізнатися про їх виробництво. Мелник також відомий своїми пісковиковими скелями, що створюють унікальний ландшафт.

Подорожуючи Болгарією, особливо цінним є відвідування сільських селищ, де можна відчути справжній дух країни. Кожне з цих місць пропонує унікальний досвід, який дозволить краще зрозуміти культуру та традиції болгарського народу. Вони є ідеальними для тих, хто шукає спокій, красу і глибоке культурне занурення.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах

Читайте також